Pohádkový vlak Hostivice 2017

V neděli 11. června 2017 se divadelní soubor J. K. Tyla ujal realiace  netradičního divadelního projektu – divadelníci ztvárnili postavy v Pohádkovém vlaku. Ochotníci si pro cestující připravili krátké divadelní skeče, které představili v jednotlivých vagónech. Při cestě pohádkovým vlakem
s parní lokomotivou se děti i dospělí mohli setkat s postavamii z pohádek Jak se stal Rumcajs loupežníkem, Hrátky s čertem nebo Příběhy včelích medvídků.

Parní lokomotiva s pohádkovým vlakem vyjížděla ze Smíchovského vlakového nádraží. Cílem cesty se stala železniční stanice Hostivice, kde byl připravený dětský program a občerstvení, soutěže, dětská diskotéka a prohlídka parní lokomotivy. Mimo jiné zde byli naším souborem odehrány i ukázky z výše zmíněných pohádek.

Akci si užili jak dětští i dospělí cestující, tak samotní divadelníci. Počasí sice bylo nepříjemně horké a domů jsme přijeli dosti vyčerpáni, ale všechna příkoří byla zapomenuta díky nádherné atmosféře a krásným reakcím užaslých dětských cestujících.

Gita Pálková (Schneiderová)